Bicie rekordu resuscytacji krążeniowo-oddechowej razem z WOŚP

16 października 2017 r. obchodziliśmy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji co roku w połowie października Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób. (źródło Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP)

Państwo w państwie – Na sygnale do więzienia

18 marca 2018. Strażak jechał do pożaru, teraz ma iść do więzienia. Edward Pruśniewski, strażak ochotnik z 35-letnim doświadczeniem, jadąc na sygnale do pożaru zderzył się z małą osobówką. Sąd zadecydował, że pomimo prowadzenia pojazdu uprzywilejowanego i przyczynienia się do wypadku przez kierowcę Cinquecento, strażak ma trafić na dwa lata do więzienia. (źródło: Polsat News)

Ochotnicy ochoczo poparli wyższe emerytury

Społeczeństwo. Ponad 210 tysięcy podpisów członków Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP trafiło do Kancelarii Sejmu. To poparcie dla obywatelskiego projektu przyznania dodatków do emerytur aktywnym przez wiele lat strażakom OSP. (źródło: Dziennik Polski))

I Regionalna Spartakiada Młodzieży Wiejskiej w Rząśni

Blisko 100 uczestników z 4 województw uczestniczyło w I Łódzkiej Spartakiadzie Młodzieży Wiejskiej, która odbyła się na Stadionie Sportowym LKS Czarni Rząśnia. Do rywalizacji sportowej w biegach na 100 metrów, pchnięciu kulą, skoku w dal, piłce nożnej i biegach sztafetowych przystąpiło 10 drużyn. (źródło: Radio Ziemi Wieluńskiej)

Mówimy, że jesteśmy „rycerzami Floriana”: nie walczymy z drugim człowiekiem, ale walczymy z żywiołem

„My, w wewnętrznych żargonie, mówimy, że jesteśmy rycerzami Floriana: nie walczymy z drugim człowiekiem, ale walczymy z żywiołem” – podkreślał Adam Nowak, członek zarządu głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. (źródło: Radio Warszawa)

Ogólnopolski Dzień Strażaka „Ruch strażacki – 100 lat dla Niepodległej”

4 maja 2018 r. na Zamku Królewskim w Warszawie odbyły się uroczyste obchody Ogólnopolskiego Dnia Strażaka „Ruch strażacki – 100 lat dla Niepodległej” zorganizowane przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. (źródło: Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP)